• Contact

De CBSI-regeling bij bpfBOUW stopt

Vanaf 1 januari 2026 gaat bpfBOUW over naar de nieuwe regels voor pensioen. Door die nieuwe regels kan bpfBOUW de Coming Back Service Indexeringsregeling (CBSI) niet langer uitvoeren. 

De overeenkomst CBSI van jouw (oud-)werkgever met bpfBOUW eindigt per 31 december 2025. Dat betekent dat de toeslag over de achtergebleven premievrije pensioenaanspraken of ingegane pensioenen bij jouw vorige pensioenuitvoerder vanaf 1 januari 2026 niet meer geregeld is bij bpfBOUW. 

Vanaf 1 januari 2026 gaat bpfBOUW over naar de nieuwe regels voor pensioen. Door die nieuwe regels kan bpfBOUW CBSI niet langer uitvoeren. Daardoor is deze toeslag verlenen ook niet meer mogelijk voor bpfBOUW.

Pensioen is een arbeidsvoorwaardelijke afspraak tussen jou en je (oud-)werkgever. Het einde van de CBSI-overeenkomst betekent niet dat die afspraak er niet meer is. Jouw (oud-)werkgever blijft verantwoordelijk voor de uitvoering van de afspraken over toeslag, die hij met jou heeft gemaakt. Door de gewijzigde omstandigheden dient jouw (oud-)werkgever een nieuwe invulling aan deze afspraken te geven.

Bespreek met jouw (oud-)werkgever hoe hij deze afspraak vanaf 1 januari 2026 voor jou regelt. Heeft jouw (oud-)werkgever een ondernemingsraad (OR) of een personeelsvertegenwoordiging (PV)? Vraag bij hen na hoe dit zit. 

Jouw (oud-)werkgever kan in overleg met de OR of PV zoeken naar een nieuwe invulling van deze afspraak. Een alternatief dat het beste past bij de organisatie en de (ex-)werknemers. 

Vraag dit na bij jouw (oud-)werkgever, de OR of de PV. 

De toeslagverlening per 1 januari 2025 bedraagt 0,75%. 

Heb je vragen?

Neem voor meer informatie contact met ons op via 020 583 40 40. Je kunt ons natuurlijk ook mailen. Of stel je vraag via de chat. We helpen je graag!